ب ای ها
X
تبلیغات
رایتل

ب ای ها
 
وبلاگ رسمی بروبچ ب سمپاد رشت

به سایت رسمی بروبچ (سابق) ب سمپاد رشت خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ 1391,03,02 توسط علی

الان ساعت حدودا 11 شبه و من انگشت بر کیبرد میفشارم و همگام با ترانه باران این پست را میتایپم!

همون طور که میدونم و میدونین فردا امتحان زبان فارسی داریم. میخوام اول یه خاطره از یکی از جلسات کلاس بگم و سپس یادی به گذشته هم بندازیم........برو تو (ادامه )مطلب!

خاطره:

آقا (یا خانوم!) سر کلاس زبان فارسی بودیم و دبیر داشت با دانش آموزا تمرینات درسی رو که هفته قبل داده بود حل میکرد. یکی از تمرینات این بود که باید مفرد رو به جمع مکسر تبدیل میکردی  و این تمرین افتاد به فراز که پشت سر من بود.یه نمه تو بعضیا شک داشت. چون کلا از قدیم و حال بروبچ در ادبیات و زبان فارسی گاه دست به شلوار(!) بنده می شدند و میشوند، من گفتم " ب ای و غیر ب ای نداره باید به همه کمک کرد! اصلا همه جای سمپاد سرای من است!!!" خلاصه جواب یه چند تایی که گیر کرده بود رو آروم براش زمزمه کردم تا رسید سر کلمه  "کاسب". من خودم هم رو این موندم. سپس بعد چند ثانیه یچی واسه خودم پروندم و اون هم فکر کرد من دارم جواب رو بهش میگم! اون جمع مکسری که من پیشنهاد کرده بودم بر وزن طُلّاب بود. حالا اگه کاسب رو جمع مکسر به وزن فُعّال ببرین چی میشه؟ میشه فاجعه! بــــــــعــــــــــله! دبیر هم که انگار میدونست ما چی میگیم از اصل " ماسمالیزیشن " استفاده کرد و قبل از این که پسره کلمه رو کامل بگه خودش جواب رو گفت!


یادی به گذشته:

من در طول امروز که داشتم کتاب رو میخوندم به یه نتایجی در باره دبیرای سال های قبل در باب ادبیاتشون رسیدم.......تا حال دقت کرده بودین که:

1) دبیر عربی راهنماییمون تا یه مثالی میزد بعد از اون باید تا ده دقیقه میگفت « و الی آخر!» یعنی : خفه شین! چون بچه ها هم سعی میکردن هی مثال بزنن!

2) دبیر دینی سال سوممون نصف جملاتش فعل نداشت؟

3) بروبچ تکیه کلام های «بعله!» برای تعجب و« اینو قبول داری؟» برای توضیح اثبات یه مسئله به دوستشون رو از دبیر فیزیک سال های اول و دوممون یاد گرفتن!؟

4) دبیر ریاضی سال اول و دوممون وقت عصبانیت رکورد فردوسی پور رو تو تند حرف زدن میشکست؟!

5) ما «منت خدای را...» رو برای اولین بار در کلاس ریاضی سال سوممون شنیدیم نه در کلاس ادبیات؟!

6) و................. ما هر چی که تا حالا بلدیم حتی اونایی رو که امسال خوندیم رو مدیون دبیر ادبیات پارسالمون هستیم!؟ (به هر حال اگه اون پارسال نبود حد اقل من یکی امسال هیچی نمیفهمیدم.)

تو امتحان موفق باشین بروبچ. بای تا های...............علی 
تمامی حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به "ب ای ها" (خودمون) میباشد | طراحی : پیچک

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

PageRank